Nikola Jokić (©Reuters)

Jokić obesmišljava MVP trku: Novi tripl dabl, prvo mesto i osveta za šamar u Medisonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 22.03.24. | 04:36

Denver preuzeo lidersku poziciju Zapadne konferencije, Nikola ponovo briljirao

Vredi li polemisati o tome kome bi trebalo da pripadne priznanje MVP NBA lige za takmičarsku 2023/2024, jedan se momak baš trudi da obesmisli čitavu diskusiju. Fantastično igraju Luka Dončić i Šaj Gildžes Aleksander tokom čitave sezone, ali ono što Nikola Jokić radi iz utakmice u utakmicu zapanjuje. Nema igrača u ligi koji je sposoban da u toj meri unapredi ofanzivni potencijal kompletnog tima kao što je to slučaj s Nikolom.

Denver je pobedio protiv Njujorka 113:100, a Jokić je briljirao uz učinak od 30 poena, 14 skokova i 11 asistencija. Zabeležio je Somborac 127. tripl dabl u karijeri, a 22. u sezoni. Lidersku partiju zaokružio je s nekoliko važnih koševa u završnici utakmice i tako predvodio Nagetse do proboja na prvo mesto Zapadne konferencije i jedne pobede više od drugoplasirane Oklahome.

Naoštrio se Nikola da zagorča život ekipi koja je Denveru nanela jedan od najtežih poraza poslednjih sezona. Niksi su porazili Nagetse sa čak 38 poena razlike pre oko dva meseca u Medison Skver Gardenu, a zna se da sa Jokićem u timu osveta sledi kad-tad.

Učinkom u prvoj četvrtini nagovestio je srpski centar da će prilično rutinski, kako samo on ume, ostvariti još jedan tripl dabl. Imao je Jokić posle uvodnih 12 minuta pet poena, šest skokova i pet asistencija, čime je jasno stavio do znanja da će sve drugo osim još jednog popunjavanja najvažnijih kolona dvocifrenim brojkama biti veliko iznenađenje.

Većim delom prvog poluvemena gost je bio u blagoj prednosti, ali je zahvaljujući odličnom finišu Denver preokrenuo i imao vođstvo od pet poena razlike prilikom odlaska na veliki odmor (61:56). Jokiću je u tim trenucima falio samo jedan skok za tripl dabl.

Nije uspevao Denver da se odlepi na dvocifenu prednost i činilo se da Niksi imaju potencijala da meč uvedu u neizvesnu završnicu. Da se to ne dogodi, potrudili su se i Majkl Porter Džunior i Džamal Marej. Najmlađi pripadnik vodeće trojke Nagetsa dao je 31 poen, dok je 23 ubacio Kanađanin.

Delio je spektakularna dodavanja Jokić na sve strane, spajao saigrače sa košem i na sve načine iskazao istinsku dominaciju. Jedan od najvažnijih pogodaka na utakmici dao je na oko pet minuta pred kraj, kada je jednom rukom bacio loptu ka košu, a ona se magično ušunjala za 100:92. Nikola je na parketu proveo 39 minuta, a šutirao je iz igre 12/24 (12/23 za dva i 0/1 za tri poena). Sa linije penala ostvario je učinak 6/7.

Nagetsi narednu utakmicu igraju u noći između subote i nedelje s početkom od 03.00 protiv Portlanda u gostima.