""

KLS: Čačani poraženi u derbiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.02.14. | 22:18

Borac napravio lošu uvertiru pred finalni turnir Kupa Srbije

Košarkaši Borac MOZZART Sporta doživeli su drugi uzastopni poraz u šampionatu. Posle Konstantina uspešniji od Čačana bili su igrači Metalca koji su slavili sa 15 poena razlike (66:81).

U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Čakarević sa 23, a pratili su ga Bakić sa 19 i Aleksić sa osam poena. Borac je prikazao jednu od lošijih partija ove sezone, a bolji od ostalih bio je Mandić sa 20 poena.

Gosti su dobro otvorili utakmicu i poveli od prvog minuta susreta. Najveću prednost, od devet poena, imali su nakon trojke Aleksića u osmom minutu meča (11:20). Trojkom je uzvratio Mandić, ali je i Bakić bio precizan van linije 6.75.

Prvu dvocifrenu prednost (14:25) gosti su imali u devetom minutu. Na prvi mini odmor Metalac je otišao sa suficitom od devet poena.

Drugu četvrtinu otvorio je Radović preciznim pogotkom za tri poena. Za trenutak su domaći uhvatili priključak, minus šest poena, ali je Aleksić upisao novu trojku (23:32).  Posle prvih 20 minuta gosti su imali suficit od 16 poena (31:47).

Već u 22. minutu meča Metalac je imao dvadeset poena razlike (33:53). Posle trećeg kvartala tim iz Valjeva je imao suficit od 23 poena (47:70) i pitanje pobednika je bilo rešeno. U poslednjoj deonici gosti su utakmicu rutinski priveli kraju i stigli do desetog trijumfa, a trener poraženog tima šansu je dao mlađim igračima Avramoviću i Mitroviću.

Posle poraza od Metalca, Čačane očekuje utakmica četvrtfinala Kupa Koraća u kome se, u četvrtak, sastaju sa beogradskom Crvenom zvezdom.

Borac Mozzart Sport - Metalac 66:81 (18:27, 13:20, 16:23, 19:11)