Malo i 39 poena za 39 minuta: Luka ni pod punim naoružanjem nije mogao protiv čopora Vukova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.12.23. | 04:55

Slovenački plejmejker još jednom bio na visini zadatka, ali je i pored toga Minesota ostvarila sigurnu pobedu – 101:119

Luka Dončić je bio „naoružan do zuba“, spreman da u svom najboljem izdanju reši pitanje pobednika u derbiju Zapadne konferencije, ali ni to nije bilo dovoljno da se savlada odlična Minesota. Raspoloženi Timbervulvsi su odigrali na kartu timske igre i većeg broja razigranih poejedinaca, pa su Maveriksi morali da se pomire sa devetim porazom u sezoni – 101:119.

Dončić je meč okončao sa sjajnih 39 poena, kojima je pridodao i 13 asistencija i šest skokova za nešto više od 39 minuta provedenih na parketu. S vremena na vreme je dobijao podršku od Dereka Livelija (15 poena) i Dantea Egzuma (14), ali to nije bilo dovoljno da bi se ugrozilo prilučno sigurno slavlje ekipe Krisa Finča.

Sa druge strane, kod gostiju se izdvojo Naz Rid, koji je postigao 27 poena, ali tu je bio i Karl Entoni Tauns sa dabl-dabl (21 poen, 17 skokva) učninkom, te Majk Konli i Aleksander Voker sa 14, odnosno 13 poena.

Dalas je dobro otvorio utakmicu i sve do početka treće četvrtine uglavnom bio u prednosti. Ipak, ona je počela da se topi već u finišu prvog poluvremena, dok se u nastavku pitala samo Minsota. Gosti su postepeno dodavali gas i na početku poslednje deonice stigli do dvocifrene zalihe (94:84).

Ekipa Džejsona Kida je u finišu meča ostala bez snage, a Luka Dončić bez adekvatnog rešenja, o čemu govori i činjenica da je svoje poslednje poene na utakmici postigao šest minuta pre kraja. Stoga Dalas nije uspeo da ugrzi prilično siguran trijumf Timbervulvsa, kojima je ovo bila 18. pobeda u sezoni.

Sa druge strane, Mevsi su ostali na 15 ostvarenih pobeda (uz devet poraza) i četvrtom mestu Zapadne konferencije.