Vreme čitanja: 2min | uto. 07.12.21. | 06:32

Bjelica ubacio deset poena

Izdvojili su se Golden Stejt i Finiks na vrhu Zapadne konferencije, malo su odmakli konkurenciji, a međusobno se prate, korak po korak.

Novo NBA veče i nove pobede i Ratnika i Sunaca. I dalje ih deli samo jedna pobeda, jedan meč manje koji ima tim iz San Franciska.

Golden Stejt je ove večeri ugostio Orlanda, ali nije bio baš ljubazan domaćin, pošto je glatko dobio utakmicu, rešivši je suštinski već u prvom poluvremenu – 126:95.

Na kraju poluvremena Voriorsi su imali više od 20 poena prednosti, nošeni raspoloženim Stefom Karijem, koji je čuda činio još na zagrevanju, zabavljajući saigrače i publiku. Fantastični šuter je utakmicu završio sa 31 poenom, uz šut iz igre 8/16, a na svoj konto dodao je i osam asistencija.

Odličan je bio i Endrju Vigins sa 28 poena. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica na terenu je proveo 11 minuta, mahom u prvom poluvremenu. Za to vreme je stigao da ubaci deset poena, uhvati tri skoka i jednom asistira, ali i da tri puta izgubi loptu.

Dok se Golden Stejt prošetao do trijumfa, Finiks je morao dobro da se preznoji protiv San Antonija da bi dodao još jedan broj u koloni pobeda – 108:104.

Sansi su sredinom treće četvrtine imali 16 poena prednosti (74:58), nije izgledalo kao da bi nešto moglo da krene po zlu, ali se Sparsi nisu predavali i korak po korak topili su zaostatak. Od 79:63 za Finiks gosti su uspeli da dođu do izjednačenja – 88:88. Serija 25:9!

Ipak, u napetoj završnici Sansi su uspeli da odbrane trijumf i zadrže korak sa Golden Stejtom. Najbolji kod Finiksa bio je Kris Pol sa 21 poenom i deset skokova, dok su u San Antoniju šestorica igrača stala u raspon od 12 do 17 poena.