Šou Luke i Kajrija protiv Embida i Hardena!

Vreme čitanja: 3min | pet. 03.03.23. | 04:25

Zajedno su ubacili 82 poena u trijumfu Dalasa nad Siksersima

Ko kaže da Luka Dončić i Kajri Irving ne mogu zajedno? Večeras su dokazali koliko paklen tandem mogu da budu...

Nakon što su u prvih pet zajedničkih utakmica doživeli čak četiri poraza, počela su da se postavljaju pitanja kako će dva superstara funkcionisati zajedno. Stvari su polako počele da dolaze na svoje mesto, a dva majstora da se sve bolje kapiraju na terenu. Večeras su to na svojoj koži osetile druge dve NBA zvezde. Predvođen Dončićem i Irvingom koji su zajedno ubacili 82 poena, Dalas je savladao Filadelfiju 133:126.

Napadačka lavina u vidu Dončića i Irvinga se večeras sručila na Džoela Embida, Džejmsa Hardena i ostale Sikserse. Bila je to napadački potpuno luda utakmica. Dalas je ubacio neverovatnih 110 poena u prve tri četvrtine, a utakmicu je završio 55 odsto šuta iz igre.

Kajri je doneo Dalasu ono što mu je falilo – brze poene. S obzirom da odbrambeno ne mogu da pariraju jačim timovima, Maveriksima ostaje samo da na ovaj način pobeđuju – totalnom ofanzivom. Luka i Kajri su u prvom poluvremnu zajedno ubacili 45 poena, šutirali 16 od 24 iz igre i bili nezaustavljivi za Sikserse. Ipak, rezultat je bio samo četiri razlike za domaće (71:67).

Serijom 10:2 na početku drugog poluvremena, Dalas je otišao na dvocifrenu prednost, potom ekspresno stigao do čak 25 poena prednosti ali se to vođstvo na početku četvrtog kvartala istopilo na samo četiri razlike. Ipak, Dončić i Irving su nastavili da terorišu odbranu Siksersa i Dalas je opet stekao 16 razlike nekoliko minuta pre kraja.

Slovenac je ubacio 42 poena uz 12 asistencija, šutirajući iz igre 13/22 uz sedam trojki. Irving je bio još bolji u šutu. Iz igre je imao 15/22 a za tri poena 6/8. Ukupno je ubacio 40 poena uz četiri skoka i šest asistencija. Na drugoj strani je Embid ubacio 35 poena, a Harden 27.

U narednom meču Dončića i Irvinga čeka još jedan spekatkl: Finiks sa Kevinom Durantom.

Vašington je ostvario bitnu pobedu protiv direktnog protivnika za plej-of ili makar plej-in. Vizardsi su savladali Toronto 119:108 i sad imaju samo pobedu manje od njega i Atlante na Istoku.

Kajl Kuzma je otvorio meč tako što je ubacio prvih 10 poena domaćina, a na kraju je završio na ukupno 30. Pratio ga je Kristaps Porzingis sa 25. Anunobi sa 26 i Peltl sa 23 su bili najefikasniji na drugoj strani. Bila je ovo prva pobeda Vašingtona kući protiv Reptorsa posle čak pet godina. Meč je prelomljen dobrom rolom Kuzme na početku četvrtog kvartala kada su Vizardsi serijom 12:2 došli do nedostižnih 99:80.