©Starsport
©Starsport

Terzić se kačio na mrežu i zaradio crveni karton, ali Fener kroz zlatni set stigao do finala protiv Maje i Tijane (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.05.23. | 21:28

Ekipa srpskog stratega na teži način eliminisala Vakifbank i zakazala duel za trofej

Odbojkašice Fenerbahčea uspele su da kroz zlatni set eliminišu Vakifbank i plasiraju se u finale šampionata Turske gde će odmeriti snage sa Ezačibašijem. Posle pobede na domaćem terenu 3:1 (21:25, 25:13, 25:19, 25:16) izabranice Zorana Terzića su poražene bez osvojenog seta u revanšu 0:3 (23:25, 17:25, 21:25) te je odgovor na pitanje putnika u finale doneo zlatni set u kojem su slavile 15:11.

Srpski strateg pre završnog dela borbe za finale je zaradio zaradio crveni karton pošto je tokom rasprave sa sudijama izašao na teren i rukama povukao mrežu karikirajući prethodnu spornu situaciju. Sudije su Terzića zbog pomenute situacije kaznile crvenim kartonom, ali se dešavanja iz trećeg seta koji je pripao domaćinu nisu odrazila na igru gošći koje su potom uspele da dođu do finala.

Iako je Vakifbank sa tri vezana poena otvorio zlatni set, Fenerbahče je potom nadoknadio zaostatak i režirao preokret, a posle serije od sedam poena kojima su gošće stigle od 1:4 do 8:4, praktično su nestale sve dileme po pitanju pobednika.

Terzićev tim u borbi za trofej odmeriće snage sa Ezačibašijem čije boje brane srpske odbojkašice Maja Ognjenović i Tijana Bošković. Prvoplasirani tim ligaškog dela posle pobede u gostima nad Turkiš Erlajnzom 3:2 (25:27, 22:25, 25:15, 25:16, 15:6), prolaz u narednu fazu overio je slavljem i pred svojom publikom 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:20).