""
""

Zorana Arunović – najbolja u Evropi

Vreme čitanja: 1min | sub. 11.03.17. | 16:17

Reprezentativka Srbije u streljaštvu osvojila zlatnu medalju u Mariboru u disciplini vazdužni pištolj

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Mariboru u disciplini vazdužni pištolj na 10 metara.

Arunović je rezultatom od 246,9 krugova postavila svetski rekord te discipline.

Drugo mesto zauzela je Ukrajinka Olena Kostevič sa 239,5 krugova, a treće Sonja Franket iz Španije 218,9.

Arunović je svetskoj tituli iz 2010. godine pridodala sada i evropsku vazdušnom puškom.

Pored Arunovićeve, Srbija je postala prvak Evrope u ekipnoj konkurenciji, a do zlata su došle Zorana Arunović, Bobana Veličković i Jasmina Milovanović u disciplini vazdušnim oružjem.

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je u petak srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Mariboru, dok je srpski tim stigao do bronze u ekipnoj konkurenciji.

Ekipa u sastavu Mikec, Duško Petrov i Dimitrije Grgić ponovila je na taj način uspeh sa prošlogodišnjem šampionatu u mađarskom Ðeru.