""
""

Ajndhoven i Kerkrade slave udruženim snagama: Ajaks ispustio pobedu u 92.minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.01.16. | 14:41

Klub iz Amsterdama imao dva gola prednosti, međutim morao da se zadovolji mršavim bodom - 2:2

Ovo je vikend slavlja u Ajndhovenu. Filipsovci su savladali De Grafšap, vratili se na lidersku poziciju, a potom dobili neočekivan poklon iz Kerkradea. Domaća Roda je bila na kolenima, velikan Ajaks je predvođen Milikom i El Gazijem igrao simultanku... Međutim, Kopljanici su videli na svom primeru koliko je fudbalska sreća prevrtljiva i ispustili pobedu u 90.minutu – 2:2.

Klub iz Amsterdama je u prethodnom periodu lomio rivale čvrstom defanzivom, ali je na današnjem meču odbrana Ajaksa bila kuća na promaji. Istina, ima tu i Rodine zasluge, jer se uspravila nakon što je Milik postigao gol glavom, a samo 120 sekundi kasnije El Gazi napravio minijaturu.

Da neće Ajaks strojevim korakom prošetati kroz Kerkrade moglo se naslutiti u 35.minutu, kada je Poepon pobegao defanzivcima Ajaksa i ubacio loptu u mrežu.

Roda u prethodna dva duela nije postigla gol, međutim danas je znala da ekspolatiše greška rivala. I uradila je to na brutalan način. Igrao se drugi minut sudijske nadoknade: izveden je korner, a u petercu Ajaksa sam kao duh bio je Belgijanac Ngombo.