""
""

Akrobacija Milanovog otpatka i očajna odbrana Napolitanaca za potpuni potop u Toskani

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.04.15. | 22:43

Empoli deklasirao Napoli 4:2 i praktično mu zatvorio vrata Lige šampiona kroz Seriju A

Onako kako je Napoli u prošlom kolu deklasirao Sampdoriju, na sličan način je večeras dobio lekciju od Empolija. Toskanci su pregazili Napolitance 4:2 i praktično im  zatvorili vrata Lige šampiona kroz plasman iz Serije A. Naravno, Benitezovoj četi ostaje mogućnost da osvajanjem Lige Evrope obezbedi plasman u elitno takmičenje za naredenu sezonu...

Empoli je još opet pokazao da je jedno od najprijatnijih iznenađenje Serije A u ovoj sezoni i sa novom pobedom je pet kola pre kraja došao u situaciju da mu još samo jedan bod fali da i matematički osigura opstanak u ligi.

Kanonada domaćeg tima je počela u osmom minutu kada je prekaljeni veteran Makarone umakao odbrani Napolitanaca i pronašao put do mreže. U 43. minutu je Britos očajnom intervencijom pogodio sopstvenu mrežu da bi Rikardo Saponara u nadoknadi prvog poluvremena pravom akrobacijom stavio tačku na katastrofalnih prvih 45 minuta gostujućeg tima. Saponara koje u Milanu nikada nije dobio pravu šansu iako su ga najavljivali kao naslednika Rikarda Kake je prelepim golom pokazao raskošan talenat...

U drugom poluvremenu, Napoli je malo došao sebi i uspeo na kraju da izbori podnošljiv poraz iako je Raul Albiol drugo kolo zaredom postigao autogol.