""
""

Arsenal prvi i kad ne pobeđuje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.10.13. | 19:37

Tobdžije samo do remija sa VBA (1:1), Vest Hem prekinuo 14 godina dugu seriju bez slavlja na Vaj Hart Lejnu

Naređao je Arsenal deset slavlja u svim takmičenjima, onda otišao u Birmingem i  – zastao. Četa Arsena Vengera nosi sa samo bod iz okršaja sa Vest Bromvič Albionom, a i to joj je premija, pošto je izbila na lidersku poziciju na tabeli, gde će provesti najmanje naredne dve sedmice usled reprezentativne pauze – 1:1.

Mada je Mesut Ozil opet prezentovao deo svoje magije, malo je bilo njegovo umeće za umorne Tobdžije, koje u prvom poluvremenu nisu imale municiju, dok je domaćin strpljivio čekao šansu i pogotkom Jakoba stekao iznenađujuće vođstvo pred kraj prvog poluvremena.

Gosti su ubrzali u drugom delu, Venger poslao na teren Tomaša Rosickog, a iskusni Čeh odložio loptu sa Džeka Vilšira, čija je bomba završila u mreži za pravedni remi.

U drugom londonskom derbiju Vest Hem je pregazio Totenhem na Vajt Hart Lejnu, gde su poslednji put slavili pre čak 14 godina! Za prekid te neslavne tradicije jednako su zaslužne užasne reakcije odbrane Pevaca, koji su veško koristili Vinston Rid, Rikardo Vaz Te i Ravel Morison za samo 13 minuta.