"nedodirljivi"

Barsa kao u parkiću - jednostavno nedodirljiva (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.16. | 17:43

Munir i dva puta Mesi za 4:0 na gostovanju kod Eibara. Mesi, Nejmar i Suarez zajedno postigli već 100 golova u ovoj sezoni

nedodirljiviKao kad dovedeš profesionalce na seoski turnir u malom fudbalu. Imaš utisak da mogu da ga daju kad kod požele. Toliko iznad konkurencijer da ne moraju ni da zapnu iz sve snage. Samo što ovde konkurencija uopšte nije loše. Ali Barselona jeste dimenzija za sebe i to se i videlo na gostovanju kod Eibara u 28. kolu Primere - 4:0 (2:0) u režiji “vanzemaljca“ Lionela Mesija.

Ne zato što je Argentinac na Ipurui “bacao magije“. Naprotiv, nije tu bilo ničeg tako nezamislivog. Ali je kralj Leo mislima uvek bio pola metra ispred rivala. I kada je u osmom minutu poslao savršenu dubinsku loptu ka Luisu Suarezu što ja ze konačan rezultat imalo pogodao Munira El Hadadija za 1:0. I kada je u 41. minutu samouvereno krenuo na dvojicu odbrambenih fudbalera baskijskog tima, sasvim siguran da je jedini mogući ishod - još jedna lopta u mreži Eibara.

Pa onda penal i Mesijeva “panjenka“ za 3:0 i kao šlag na tortu minijatura Luisa Suareza. Jednom čuvaru kroz noge, drugi je mogao samo da odbije o jačeg od sebe. Kao što bi se rekreativac odbio o profesionalca. A u Eibaru ne igraju rekreativci.

Benjat i De Markos sravnili Hihon sa zemljom - već se zna ko će u Ligu Evrope? (VIDEO)

Atletiko je 11 bodova iza Blaugrane. Nije ni to toliko bitno. Jer ovakva Barselona jednostavno ne može da izgubi titulu. Kako i da je izgubi kad su samo Mesi, Suarez i Nejmar ove sezone dali već 100 golova na 48 takmičarskih utakmica?