""
""

Barsi dosta 20 minuta, Blažič se ispromašivao u pobedi Kuće, Kampaco i Nahbar kao snajperima, Brisuela za tri - 6/6!

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.11.15. | 15:08

Katalonci i Baski se priključili Valensiji na čelu kao jedini timovi sa svim pobedama

Nejaka Gispuskoa je nedavno doživela katastrofu na svom terenu protiv Reala kada je izgubila 33 razlike na svom terenu od Real Madridu. Klub iz Baskije izgubio svaki meč od poečtka sezone, pa je rešio da danas stisne zube i pokuša da napravi iznenađenje. U Barseloni!

I čak su dobro krenuli. Vodili su u prvoj četvrtini, držali do poluvremena na koje su otišli sa samo četiri poena deficita (40:36), a onda je u Barsa u drugom poluvremenu poslala kaznenu ekspediciju na teren. Katalonci su uništili goste iz Baskije u drugom poluvremenu i na kraju slavili sa ogromnih plus 36 (97:61). Barsa saim četiri od četiri u Endesa ligi.

Svih 12 košarkaša domaćeg tima su se uspisali u strelce, istakao se Doelman sa 19 poena, dvocifreni su bili i Satoranski (11) i Abrines (10). Na drugoj strani najbolji Đordi Grimau, mlađi brat nekadašnjeg Barsinog prvotimca Rođera. Ubacio je 14 poena.

Poput Gipuskoe, crnu seriju je nastavila i Sevilja. Ova dva kluba ima po četiri poraza u četiri kola. Sevilja je poražena 85:90 od Mursije koja takođe nije osetila ukus pobede u prva tri kola. Sevilja je vodila tri i po četvrtine, najviše imala devet poena prednosti, ali je Mursija napravila preokret u finišu meča. Na krilima sjajnog argentinskog plejmejkera Fakunda Kampaca koji je pokazao da ga se Real prelako odrekao. Argentinac je ubacio 28 poerna, šutirao trojke 4/5. Sjajan je bio u Augusto Lima sa dabl-dabl učinkom (16 poena i 11 skokova). Nesrećnoj Sevilji nije pomogla ni blistava rola Boštjana Nahbara koji je dao čak 28 poena uz šut za tri 7/10. Miljenović jedan od najlošijih u poraženom timu sa samo dva poena za skoro 20 minuta na parketu.

Valensiji i Barseloni se na čelu tabele kao jedini tim koji ima stopostotan učinak priključila Kuća Laboral. Gran Kanarija se u Vitoriji opirala samo prvo poluvreme, ali je Kuća u drugom poluvremenu prelomila pitanje pobednika za konačnih 77:67. Francuz Kozer po običaju najefikasniji sa 16 poena, ali je opet bio sjajan Janis Buruzis koji je meč završio sa indeksom korisnosti od 23 (12 poena i šest skokova). Pangos je kod gostiju ubacio 16 poena. Bivši košarkaš Crvene zvezde Jaka Blažič se danas nije proslavio u pobedi Kuće. Ubacio je pet poena uz očajan šut iz igre - 2/10.

Fuenlabrada je zabeležila drugi trijumf u sezoni. U predgrađu Madrida je pala Andora - 78:72. Domaći su imali više raspoloženih igrača. Međi njima i Ivan Paunić sa 11 poena, a najefikasniji je bio belgijski reprezentativac Tabu sa 18 poena. Kog gostiju najsvetlija tačka Luka Bogdanović sa 13 poena i pet skokova.

Dver vezane trojke nezaustavljivog Darija Brisuele u poslednjem minutu su doneli Estduijantesu pobedu od 75:73 na gostovanju Iberostaru na Tenerifima. Brisuela je ubacio 25 poena, a trojke je šutirao neverovatnih 6/6! Birčević vrlo dobar u pobedničkom timu sa 12 poena, kod domaćina se istakao Rej sa 14 poena.