""

Bašakšehir se baškari na prvom mestu - petardiran Kajzeri! Autogol Stevanovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.01.17. | 16:12

Sjajna uvertira za derbi protiv Fenera u idućem kolu

Onako kako je završio prošlu, tako je započeo novu godinu! Lider turskog šampiona deklasirao je Kajzeri rezultatom 5:0 i učvrstio se na prvom mestu na tabeli, pošto sada ponovo ima četiri boda više od Bešiktaša, koji doduše, svoju utakmicu 17. kola tek treba da odigra.

Bašakšehiru i dalje ne smeta to što nema navijače i što ih u Turskoj malo ko voli - smatra se da su klub blizak vladajućem režimu - oni melju li melju, čak su sve ubedljiviji. Današnjem rivalu, recimo, nikada u istoriji nisu dali više od jednog gola kada su igrali pred svojim navijačima. Ovog popodneva čak pet.

Mehmet Batdal postigao je prvi pogodak u 24. minutu, manje od 120 sekundi kasnije veteran Emre duplirao je prednost svog tima sa penala, a sve dileme oko pobednika otklonio je Višća u 63. No Bašakšehir su tu nije zaustavio. Miladin Stevanović retko dobija priliku da zaigra u dresu Kajzerija. Danas ga je trener uvrstio u startnih 11, a on je "uzvratio" autogolom. Konačan rezultat postavio je Inder dva minuta pre kraja.

Bašakšehir je danas napravio jako dobru uvertiru pred veliki derbi u narednom kolu protiv Fenerbahčea.