"Emanuel Adebajor"

Bašakšehirova brutalna petarda i vanvremenski mangup Adebajor kao šlag na torti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.01.18. | 19:52

Stvarno hoće titulu

Emanuel AdebajorDugo je delovalo nezamislivo u konkurenciji tri istanbulska velikana, ali komšije očigledno nemaju nameru da se velikanima sklone sa puta do šampionske titule. Istanbul Bašakšehir je za svega 43 minuta demolirao Karabuk sa 5:0 i u 19. kolu Super liga pokazao da zaista ima ambiciju da se porva za naslov najboljeg u Turskoj.

Uostalom, Bašakšehir je sa ova tri boda pretekao Galatasaraj i vratio se na čelo prvenstvene tabele, sa bodom ispred najbližeg rivala i čak pet ispred Fenerbahčea, šest u odnosu na aktuelnog šampiona Bešiktaš.

Protiv već prežaljenog Karabuka dileme nije ni bilo. Svega 43 minuta bilo je potrebno Edinu Višći da sa dva gola i još dve asistencije režira brutalnu petard domaćih, koju je pred sam kraj prvog poluvremena ukrasio vanvremenski Emanuel Adebajor.

Nekadašnji napadač Arsenala, Mančester Sitija, Reala, Totenhema i Kristal Palasa je jedan Višćin pas tako mangupski prebacio preko protivničkog golmana da su nam se odmah vratile slike iz vremena kada je napadač iz Togoa harao Evropom. Jednom majstor - uvek majstor.