"Boško Janković u dresu Srbije"

Boško bombaš i luda družina iz Verone slavili u Livornu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.02.14. | 14:19

Srpski internacionalac poveo goste do pobede od 3:2

Boško Janković u dresu SrbijeKada Boško Janković pogodi – Verona slavi. Tako je bilo i u novembarskom susretu sa Kaljarijem, a danas i na gostovanju kod Livorna gde su žuto-plavi izvojevali pobedu od 3:2.

Morali su dobro da se oznoje za nju, iako se posle prvih 45 minuta činilo da će se prošetati do bodova pošto su igrači gostujućeg tima nemilice rešetali mrežu Livorna.

A sve je počelo Jankovićevim projektilom sa nekih 30  metara.

Odapeo je srpski internacionalac strelu sa velike udaljenost, a iskusni Luka Toni kretnjom zbunio golmana Livorna Frančeska Bardija, koji je kasno krenuo na loptu, pa gol dobrim delom ide i na njegovu dušu. Ali, sve to ne umanjuje silinu Jankovićevog udarca.

Osokoljeni inicijalnom prednošću igrači tima iz grada Romea i Julije su do kraja poluvremena još dva puta matirali Bardija. Učinili su to Romulo i Luka Toni, koji je prvi put posle februara 2007. godine pogodio na četiri uzastopna meča čime je pokazao da još nije za staro gvožđe.

Međutim, prerano su gosti počeli sa slavljem.

U samo dva minuta Paulinjo je golom i asistencijom za Leandra Greka vratio Livorno u život, ali kao da su se domaći do tada previše istrošili. Verona je uspela da se odbrani, sačuva prednost i ostane u igru za izlaskom na evropsku scenu.