""
""

Gol iz ofsajda? Badelj strušio lažnu Barselonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.09.16. | 22:40

Fjorentina savladala Romu minimalnim rezultatom (1:0), ali šta je sa dresovima Vučice...

Fjorentina i Roma zatvorili su četvrto kolo Serije A, a posle velike borbe Viola je savladala velikog rivala sa 1:0 i upisala drugu pobedu u šampionatu. Pogodak odluke postigao je Hrvat Milan Badelj u 82. minutu, ali je pitanje koliko je on regularan, jer je utisak da je Kalinić stajao u ofsajdu i ometao golmana Ščensnog.

Gol, koji će narednih dana sigurno izazvati buru u Italiji, bez obzira što je stvarno bio lep udarac veziste Fjorentine, a meč na "Artemio Frankiju" obeležio je i novi dres Vučice, koji je doživeo premijeru i u mnogome podseća na stare rezervne dresove Barselone. I baš je tako Roma i igrala večeras, kao jalova Barselona, pa je na kraju pognute glave napustila Toskanu.

Ruku na srce, moglo je da bude i drugačije, jer je Radža Najngolan samo minut pre vođstva Viole pogodio stativu, a Rumun Tatarušanu na golu domaćina sačuvao je mrežu i u dva navrata u nadoknadi vremena, posle pokušaja Florencija i Totija. Mnogo bolje je bilo to drugo poluvreme, posle uspavanke u prvom, ali je na kraju Fjorentina bila srećnija i upisala trijumf.

Opet je Spaleti izostavio Totija od starta, a kada ga je poslao na teren u 78. minutu Kapitano nije uspeo da pronađe magiju i kreira novu pobedu Rome kao pre sedam dana protiv Sampdorije. Jednostavno, ne možete uvek da očekujete ni od Frančeska da vas vadi iz blata, a to bi i Spaleti mogao konačno da shvati kada pred utakmicu odlučuje o taktici.