"Ninkov"

Het-trik Bariosa za preokret Monpeljea, srpski Tuluz se spasio od nasrtljive Bastije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.01.15. | 22:04

Izuzetno uzbudljivo kolo u Ligi 1

NinkovKakvo veče u Francuskoj... Na pet mečeva 21. kola Lige 1 viđeno je čak 14 golova, od toga dva autogola, jedan het-trik i preokret „iz keca u dvojku“.

Mec je bio počašćen sa 10. penalom u poslednje tri sezone, vodio je sa 2:1 na poluvremenu, ali je Monpelje na krilima Lukasa Bariosa stigao do preokreta. Barios je tom prilikom ostvario het-trik i postigao jubilarni 500. gol u Ligi 1 ove sezone računajući ukupno sve strelce. Sasvim dovoljno da ostane u trci za Monakom i pozicijom koja vodi u Ligu Evrope.

Kneževi su na jedvite jade uspeli da probiju oklop Nanta, a ujedno i da produže seriju nesavladivosti koja sada iznosi više od 600 minuta. Silva je u 73. minutu odapeo strelicu i prizemljio Kanarince za konačnih 1:0.

Kaen je tek iz desetog pokušaja prekinuo crnu seriju i konačno pobedio, ovoga puta ceh je isporučen nesrećnom Remu, koji je uspeo da upiše i deseti autogol u poslednje tri sezone – 4:1.

Srpski Tuluz bio je na pragu šestog poraza na poslednjih osam mečeva. Nasrtljiva Bastija, koja je u prošlom kolu pregazila PSŽ sa 4:2, vodila je od 49. zahvaljujući autogolu golmana Ahmada, ali je 13 minuta pre kraja Brajtvajt doneo izjednačenje – 1:1. Pavle Ninkov i Uroš Spajić igrali su od početka, Aleksandar Pešić je ušao u igru u nastavku meča, a Dušan Veškovac je presedeo ceo meč na klupi.