"Nilulae"
"Nilulae"

Istorijske brojke u rumunskom fudbalu: Dinamo odigrao 2000. utakmicu i zabeležio 1100 pobedu, a za sve je kriv veteran Nikulae (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.02.15. | 21:25

Velikan iz Bukurešta slavio u Galaciju i uključio se u borbu za plasman u Ligu Evrope (1:0)

NilulaeIstorija rumunskog fudbala ispisana je u Galaciju. Dinamo iz Bukurešta odigrao je 2000. utakmicu u državnom prvenstvu i postarao se da vredan jubilej kruniše pobedom. Slavni klub koji je dugo bio miljenik policije odneo je tri boda za glavni grad, zahvaljujući pogotku koji je u 44. minutu meča postigao Marijuš Nikulae - 1:0.

Kapiten Dinama, koji u maju puni 34. godine, sjajno je reagovao posle centaršuta iz kornera, iskoristio činjenicu da je visok 184 centimetra, ali i nepsretnu reakciju golmana Ocelula Makabu Ma-Kalambaja i udarcem glavom doneo radost ekipi koja je jeseni deo prvenstva završila katastrofom protiv Astre (1:6). Istovremeno, nagovestio tačno 1100. pobedu Dinama, ali i proboj ka gornjem domu tabele, pošto je ovim trijumfom Dinamo prišao Astri i Targu Murešu samo na bod zaostatka (svoje mečeve igraju u nedelju) i aktivno se uključio u borbu za plasman u Ligu Evrope.

Inače, Dinamo je poslednji put bio prvak Rumunije 2007.

S druge strane, Gaz Metan je u Medijašu sprečio fudbalere Botošonija da zabeleže treću uzastopnu pobedu u gostima. Čak gosti mogu da budu zadovoljniji ishodom, jer su morali da jure zaostatak nastao posle sjajne akcije domaćeg tima i realizacije Aleksandrua Kurteanua.

Trener Botošanija je početkom drugog poluvremena napravio izmenu koja mu se ispostavila zlatnom,rezervista Atila Hadnađi sa istog mesta kao i njegov rival - samo u suprotan ugao - poravnao je rezultat i ostavio Botošani na šestoj poziciji, sa realnim izgledima da se bori za plasman u Ligu Evrope.