Jokan sada lakše diše, a i Fulam je blizu opstanka!

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.04.16. | 18:00

Londonski tim savladao sa 2:1 MK Donse, direktnog rivala u borbi za opstanak

Još mu nije isteklo vreme: Jokanović

Fulam i Slaviša Jokanović uspeli su da osvoje verovatno bodove spasa u Čempionšipu, pošto su na svom terenu savladali direktnog rivala u borbi za opstanak Milton Kejns Dons sa 2:1. Istina, ima još dosta da se igra do kraja sezone i rivali Fulama u borbi za opstanak su danas slavili, ali je za Srbina važno da je konačno upisao pobedu posle koje se lakše diše na Krejven Kotidžu.

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, kapiten Ros Mekormak je u 54. minutu na pas Muse Dembelea doveo domaćina u vođstvo. Desetak minuta kasnije Džoel Marfi je poravnao na 1:1, ali je u 75. sjajni Dembele na pas Mekormaka pogodio za konačnih 2:1 i trijumf Fulama posle serije od čak šest uzastopnih mečeva bez pobede.

Da Jokanović nema skroz idealno popodne pobrinuo se Roteram koji je na svom terenu posle dosta uzbuđenja i crvenih kartona savladao Lids sa 2:1 i tako ostavio Fulam na poslednjoj poziciji koja garantuje opstanak u Čempionšipu. Greg Halford je sa bele tačke omogućio trijumf Mlinarima, koji su se odlepili na pet bodova od opasne zone.

Da se neće lako predati u borbi za opstanak pokazao je danas i Čarlton koji je savladao Birmingem kao domaćin pogotkom u četvrtom minutu nadoknade vremena, pa su se Ediktsi približili na šest bodova od bezbedne zone.

Raspucan i ubedljiv danas je bio Hal koji je lako pregazio Bristol Siti sa 4:0, pa je sa utakmicom manje ostao u trci za direknu promociju u Premijer ligu. Samo četiri boda dele Tigrove Tima Brusa od direktnog plasmana u elitu, a i raspored u finišu sezone im ide na ruku.

Derbi je izgubio na gostovanju u Kardifu (1:2), pa je ugrozio plasman u plej-of, a kiks Ovnova dobro je došao Šefild Venzdeju koji ih je preskočio na tabeli i zaposeo peto mesto minimalnom pobedom nad Hadersfildom u gostima. Strelac za Sove bio je Forestijeri u 81. minutu.