""
""

Kantrida u suzama, PAOK pao u Zagrebu, Željo i Mladost zasijali na gostovanjima! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 16.07.15. | 23:02

Širom Evrope odigrane su prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a čini se da je najteže bilo navijačima Rijeke koju je na Kantridi nokautirao škotski Aberdin i slavio sa 3:0.

Dosta novca uloženo je u prethodne dve godine u pomenuti hrvatski klub, italijanski biznismen Volpi pokazao je da nema zmiju u džepu, ali čini se da ove godine Riječani završavaju evro takmičenje u sezoni kupanja.

Gosti iz Škotske u 38. minutu su prvi put večeras utišali domaće navijače, a strelac vodećeg pogotka bio je Endru Konsidajn

Pokušala je Rijeka da uzvrati do kraja prvog dela utakmice, ali je u 52. minutu opet gost bio taj koji je imao razloga da se raduje, a strelac je bio Piter Paulet. Konačan rezultat za totalni šok na Kantridi postavio je Keni Meklin pogotkom u 75. minutu.

Jedno od prijatnijih iznenađenja večeri napravila je crnogorska Mladost pobedom od 1:0 na gostovanju u albanskom Kukešu.

Klub koji je svetskom fudbalu dao takve igrače kao što su Dejan Savićević, Predrag Mijatović i Stevan Jovetić do važnog trijumfa došao je golom Miloša Lakića posle kornera u 52. minutu.

Potpuno neočekivano, čast hrvatskog fudbala u Evropi ove nedelje spasila je donekle zagrebačka Lokomotiva koja je na svom stadionu savladala solunski PAOK sa 2:1.

I ne samo to. PAOK je mogao da prođe još gore, ali je u poslednjim trenucima utakmice Robert Mak ublažio poraz gostiju i dao im nadu pred revanš utakmicu u Solunu.

Strelci za zagrebački klub koji je filijala starijeg brata Dinama postigli su Marko Kolar u 30. i Franko Andrijašević u 45. minutu.

Mnogo razloga za slavlje imali su navijači sarajevskog Željezničara koji je u Budimpešti uzeo meru najtrofejnijem mađarskom klubu Ferencvarošu i trijumfovao sa 1:0.

Nekada je Željo u polufinalu Kupa UEFA vodio epske bitke sa Videotonom, a ova generacija navijača dobila je heroja u liku Dženisa Beganovića koji je u 90. minutu sjajnim udarcem sa distance doneo trijumf u mađarskoj prestonici.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, DRUGO KOLO (PRVI MEČEVI)

Kairat (Kazahstan) - Alaškert (Jermenija) 3:0
Jelgava (Letonija) - Rabotnički (Makedonija) 1:0
Dačija (Moldavija) - Žilina (Slovačka) 1:2
Randers (Danska)- Elfsborg (Švedska) 0:0
Skonto (Letonija) - Debrecen (Mađarska) 2:2
Šahtjor Soligorsk (Belorusija)  - Volfsberger (Austrija) 0:1
Beroe (Bugarska) - Brondbi (Danska) 0:1
Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Tun (Švajarska) 1:1