"Jusuf Poulsen (desno)"

Ko je to otpisao Lajpcig? Bikovi na samo šest bodova od trećeg mesta

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 15:25

Pobedom u Bohumu Red Bulov tim se vratio u igru za plasman u Bundesligu

Jusuf Poulsen (desno)Da li je Lajpcig prerano otpisan iz borbe za Bundesligu? Pre nekoliko nedelja delovalo je kao nemoguća misija da se Red Bulov tim na kraju prvenstva nađe među prva tima, ali nakon nekompletnog 28. kola san navijača najmađeg kluba u nemačkom profesionalnom fudbalu ponovo živi.

Lajpcig je danas na teškom gostovanju u Bohumu savladao domaći tim sa 2:1, tako da sada ima 43 boda, šest manje od trećeplasiranog Kajzerslauterna, koji doduše ima utakmicu manje. Ipak, Kajzer sutra putuje na noge opasnoj Fortuni u Dizeldorf, a u narednoj rundi dočekuje upravo Lajpcig. Od te utakmice mnogo toga moglo bi da zavisi...

Gosti su u Bohumu do tri boda došli zahvaljujući lukavom vezisti Dominiku Kajzeru, koji je u stilu magičnog Brazilca Ronaldinja izveo slobodan udarac ispod živog zida i smestio loptu u mrežu. Igrao se 67. minut, a na semaforu je tada pisalo 1:2. Nedugo zatim domaćin je ostao sa desetoricom na terenu i sve je bilo rešeno. Prethodno, Lajpcig je poveo pogotkom mladog napadača Jusufa Poulsena, a rezultat je izjednačio Terode.

Gost je slavio i na utakmici Aue - Sandhauzen, iako su domaćima bodovi bili očajnički potrebni kako bi pobegli iz zone ispadanja. Meč je rešio Biler pogotkom u 74. minutu. Fenjeraš Alen ni peti put zaredom nije poklekao (1:1 na gostovanju Union Berlinu), međutim, i dalje se nalazi na začelju.