""

Lion je taj Olimpik! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.17. | 22:55

U derbiju imenjaka slavila ekipa Bruna Ženesija sa 2:0

Može biti samo jedan Olimpik. A taj jedan, barem u prvom delu sezone, onaj iz Liona. U derbiju Olimpika lionski je na svom stadionu savladao marseljski sa 2:0 u 18. kolu Lige 1 i ponovo se izjednačio sa Monakom na drugom mestu na tabeli.

Ovo je bio ukupno 110. međusobni okršaj dva tima koja nose isto ime, a dolaze iz dve francuske metropole, a ujedno i 36. pobeda Liona.

Već u šestom minutu domaći navijaći pali su u delirijum, a ruku na srce, u tome im je pomogao i golman Marselja Stiv Mandanda. Strelac vodećeg gola bio je Nabil Fekir iz slobodnog udarca, ali je lopta praktično prošla kroz ruka Mandandi.

U 49. minutu ponovo se zatresla mreža gostiju strelac je bio Keni Tete, ali je slavlje na tribinama brzo utihnulo pošto je pomoćni arbitar signalizirao da se ovaj nalazio u ofsajdu.

Ipak, dva minuta kasnije nije bilo razloga da se poništava gol. Marijano Dijaz je glavom samo ćušnuo loptu sa par metara od gola i duplirao prednost.

Posle toga Marselj je praktično položio oružje. Probali su gosti da napadnu, ali nisu imali ni dovoljno snage, a ni dovoljno spretnosti da utakmicu učine iole zanimljivijom.