"Lion"

Lion se vratio u igru preko Tuluza i Ninkova! Lil i Marselj podelili plen (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.13. | 23:41

Grenije, Kone i Gomis prekinuli crnu seriju Lavova

LionLion je konačno prekinuo crnu seriju od pet utakmica bez pobede (tri poraza i dva remija), pošto je očekivano slavio protiv Tuluza sa 3:1. Na Žerlanu ne pamte kada su Lavovi poslednji put zaređali tako loše rezultate, a prošlost kaže da je to bilo pre ravno 20 godina (septembar 1993.)...

Domaćin je dobro otvorio meč, poveo preko Grenijea na početku meča, ali se crv sumnje uvukao posle izjednačenja koje je doneo Ben Jeder u 28. minutu. U nastavku igre Kone ipak rasteruje brigu, posle asistencije strelca prvog gola, da bi konačan rezultat postavio Gomis u 63. minutu.

Pavle Ninkov, bivši kapiten Crvene zvezde, odigrao je svih 90 minuta i namestio dobru šansu Bratenu, ali je golman Verkoutre bio priseban i sprečio da meč uđe u neizvesnu završnicu.

Lion je tako na tabeli preskočio Nicu i Sent Etjen i vratio se u igru za plasman u Ligu šampiona. Reprezentativac Srbije Milan Biševac propustio je ovaj duel zbog crvenog kartona u prošlom kolu na gostovanju kod Troa.

U poslednjem meču 32. kola i ujedno derbiju vikenda u Francuskoj, Lil i Marselj odigrali su bez golova. Ovaj rezultat praktično najviše odgovara lideru Pari Sen Žermenu, koji sada šest kola pre kraja šampionske trke ima ogromnih i najverovatnije nenadoknadivih devet bodova više od tima sa Velodorma.

Lil je i pored samo jednog osvojenog boda ostao u trci za plasman u Ligu šampiona.

LIGA 1 – 32. KOL

Valensijan – Sent Etjen 0:0

Troa – Pari Sen Žermen 0:1 (0:0)