"Eksplozija u Hihonu posle gola Gerera"

Haos u Hihonu: Gerero sprečio čudo Granade u 96. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.15. | 22:20

Sporting remizirao (3:3) protiv fenjeraša koji je bio vrlo blizu velikog iznenađenja u poslednjem meču 8. kola Primere

Eksplozija u Hihonu posle gola Gerera

Strašan fudbal u Hihonu. Granada, ekipa koja je do ovog kola držala fenjer u Primeri bila je nadomak iznenađenja na gostovanju u Hihonu, ali je primila pogodak u poslednjim trenucima za remi – 3:3.

A dobro je počelo za domaćina, koji je poveo već u osmom minutu. Lora je centrirao sa desne strane, a u srcu šesnaesterca najbolje je skočio štoper Espinoza, koji je glavom matirao golmana Fernandeza za 1:0. Ipak, ovaj pogodak nije uplašio goste, jer je Piti u 21. minutu na pas El Arabija iz peterca poravnao na 1:1.

Da se Granada ne šali videlo se u finišu prvog poluvremena kada je mladi Nigerijac Isak Sukses maestralnim udarcem matirao golmana domaćina Alberta za 2:1. Strašan je to pogodak bio, jedan od najlepših ovog kola kojim su gosti nagovestili važan trijumf.

Probao je Sporting u nastavku da se vrati u meč, ali predvođen talentovanim Hrvatom Halilovićem nisu fudbaleri iz Hhiona mogli da urade ništa značajnije. El Arabi je na drugoj strani u 73. minutu lepim drop-kikom povisio na 3:1 i delovalo je da će Granada rutinski privesti meč kraju. Ruben Perez je mogao da reši sve u 80. minutu, ali je propustio veliku šansu za goste i onda je usledila frka.

Najpre je Migel Lopez isključen u redovima Granade u 81. minutu, što je Sporting iskoristio i preko Kasesa, kome je asistirao Halilović u 88. smanjio na 2:3. Vratila se nada crveno-belima u čudo u finišu, i Dorija je isključen kod gostiju u trećem minutu nadoknade, a onda je u samom finišu Migel Gerero postavio konačnih 3:3 i sačuvao jedan bod u Hihonu.

Ovaj pogodak bio je okidač za ogromnu radost fudbalera i navijača Sportinga koji su zatresli stadion od sreće zbog pogotka svojih ljubimaca.