""

Ovo je stvarno za rubriku „nećete verovati“: Dao ga Iljaramendi, pa da dao opet! I to kako (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.17. | 13:58

Sosijedad ima tri pobede na startu Primere, neka se spremi Real Madrid

Tri po tri! Definitivno, trojka je srećan broj za Real Sosijedad. Superefikasna i napadački orijentisana baskijska ekipa pokorila je i Rijazor. Posle Selte  na premijeri (3:2) i Viljareala na svom stadionu (3:0), tim Euzebija Sakaristana nastavio je da deli packe u Primeri i posle tri runde ne samo da ima isto toliko pobeda, nego je čak dao najviše golova od svih ekipa u Španiji.

Za ovih 4:2 nad Deportivom najzaslužniji je - protrljajte oči - Asijer Iljaramendi. Fudbaler kome je u opisu posla da kvari protivničke napade i da odigrava prvom do sebe, „podivljao“ je u nedeljnom matineu i sa dva spektakularna pogotka odveo Sosijedad na deobu prvog mesta, sa Barselonom.

I to kakva gola. Najpre je zategao desnicu sa 20-ak metara četiri minuta posle prvog, a onda sjajnom soloakcijom, kad je prošao trojicu igrača, četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka, završio posao. Prvi put u karijeri postao je dvostruki strelac na jednom meču. Nasmejao se. Ima i razloga. Prošle i pretprošle sezone ispalio je samo po jedan precizan hitac, onu pre toga nijedan.

Svaka čast!

Jesu u La Korunji ponosni, pamte i veće preokret od onog nagoveštenog pošto se sastav iskusnog Pepea Mela vratio iz minusa od dva gola, ali protiv razigranog Ćabija Prijeta (dve asistencije) i već pomenutog Iljaramendija, nije se moglo. Čak ni sa povratnikom Lukasom Perezom koji je šansu u napadu dobio početkom nastavka.

Sosijedad je mnogo jači.  Fantastična najava za narednog kolo u kome na „Anoetu“ dolazi šamponski sastav Real Madrida.