Trenutak kad Dušan Tadić ulazi u igru

Posebna dimenzija fudbala: Ajaks 37 sezona neguje i zaliva svoje pupoljke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 25.07.18. | 22:31

Hakim Zijeh dao tek drugi gol desnom nogom, Šene za miran revanš u Gracu, Tadić debitovao

Igraće se revanš 1. avgusta, ali razlika u klasi je toliko očigledna da se čini kako Šturm nema čemu da se nada ni u Gracu, jer mu je Ajaks na „Johan Krojf areni“ pokazao da nije zreo za ozbiljan evropski fudbal. Holandski velikan je maltene rutinski slavio u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i maltene već sad može da se sprema za narednu rundu, u kome će mu protivnik biti Standard iz Liježa – 2:0.

Kopljanici su utakmicu u kojoj su na teren izveli najstariji tim u međunarodnim takmičenjima u poslednje četiri sezone (prosek startera 24 godine i 20 dana) rešili rutinski, pogocima igračima od kojih se to i očekivalo. Najpre je Hakim Zijeh u 15. minutu odapeo strelu sa distance i postigao tek drugi gol desnom nogom u dresu Ajaksa (prvi put posle 661 dana), da bi početkom drugog dela Lase Šene promašio penal, ali iz odbitka poentirao za veliko slavlje navijača.

I za zadovoljstvo na licu trenera Erika Ten Haga, koji je ostao veran tradiciji, pa je Ajaks u 1.700. uzastopnoj utakmici imao na igralištu makar jednog fudbalera iz čuvene akademije. Od 1981. do danas neprekidno. Plus, za aplauz publike koja je priredila toplu dobrodošlicu Dušanu Tadiću. Naš reprezentativac debitovao je u crveno-belom dresu tako što je u 66. minutu zamenio strelca drugog gola, Šenea, a do kraja se na terenu pojavio i povratnik iz Mančester junajteda, Dejli Blind.