"Strelac trećeg gola: Tomas Ins"

Povratak Ovnova: Derbi bode kao nekada! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 15:42

Nekadašnji premijerligaš stigao do važnog trijumfa na gostovanju MK Donsima (1:3)

Strelac trećeg gola: Tomas Ins

Pogodio je menadžer Derbija Pol Klemen kada je letos poslednjeg dana prelaznog roka odrešio kesu i doveo vezistu Bredlija Džonsona iz Noriča. Iskusni fudbaler bio je jedan od najzaslužnijih za trijumf Ovnova na gostovanju Milton Kejnsu 1:3 (0:0), koji je začinio vodećim golom.

Osim njega, Daren Bent i Tomas Ins pogodili su mrežu domaćina u samom finišu za treći trijumf na poslednje četiri utakmce posle kojeg se Derbi probio na poziciju koja vodi u baraž.

Iako je MK Dons bio bolji u prvom poluvremenu, Derbi je poveo u 53. minutu, kada je Džonson sa šesnaest metara matirao golmana domaćih Dejvida Martina.

Vratio se domaćin u igru samo sedam minuta kasnije, novajlija iz Noriča Džoš Marfi je iskoristio centaršut  Forster-Heskija i iz neposredne blizine matirao Skota Karsona za 1:1.

Tu se Milton Kejns nije zaustavio, nastavio je da napada, a u 71. minutu tražili su čak i penal. Golman Derbija je bio u duelu sa Marfijem, kontakt je možda bio minimalan, pa se napadač bacio u šesnaesterac, ali glavni sudija nije naseo na glumu pa mu je pokazao žuti karton.

U samom finišu, Derbi je kaznio nepažnju domaćina. Prvo je Daren Bent u 89. minutu posle kombinacije Insa i Hendriksa doveo goste u vođstvo od 2:1, a tačku na dobru partiju Ovnova stavio je Tomas Ins pogotkom u sedmom minutu nadoknade vremena.