""

Prvi poraz Samjuela Etoa u trenerskoj karijeri, razbio ga Trabzon

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.12.15. | 19:41

Kamerunac mora još dosta da uči...

Trabzon ne menja ritam: poraz u gostima - pobeda kod kuće! I tako već nedeljama unazad! Klub koji pred svaku sezonu najavljuje pohod na sam vrh i ove godine grca, ali evo bar je uspeo da veže tri pobede pred svojim navijačima: Trabzon - Antalija 3:0.

Sa ova tri boda Trabzon skače na osmu poziciju i za četvrtoplasiranim Galatasarajem sada zaostaje samo tri boda. Doduše, Galata svoju utakmicu 16. kola tek treba da odigra.

Domaći su poveli sa 1:0 pogotkom Oskara Kardoza kome je to šesti gol u sezoni. Lepo je prethodno centrirao Zengin. Trabzon je dugo čuvao tih 1:0, da bi prednost duplirao tek u 84. minutu, čime je i definitivno potvrdio pobedu. Strelac je bio jedan od najboljih igrača ovoga tipa Mehmet Ekiči sa 11 metara. Posao Trabzonu značajno je olakšan u 74. minutu, pošto je tada defanzivac Antalije Čelustka zaradio isključenje. Za konačnih 3:0 u četvrtom minutu sudijske nadoknade pogodio je M'Bia.

Posle dva trijumfa na trenerskoj klupi Samjuel Eto doživeo je prvi poraz otkako je promovisan u privremenog šefa struke Antalije.