Sanjolov Bordo se raspao u Tuluzu, Gazelek slavio posle deset utakmica (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.03.16. | 21:50

Davljenici se ne predaju u francuskoj Ligi 1

U problemu: Vili Sanjol

Davljenici u francuskom šampionatu večeras su napravili važne korake u pokušaju da obezbede opstanak i jasno je da sem fenjeraša Troe, koja je izgubljena u prostoru i vremenu, i Gazelek Ajačio, a bogme i Tuluz, nisu još rekli doviđenja eliti.

Veliki uspeh napravila je ekipa sa Korzike koja je uspela da pobedi posle ravno deset utakmica u šampionatu Francuske.

Gazelek je do večeras imao šest remija i četiri poraza, a pogodak Kalida Butiba u 70. minutu okršaja sa Kaenom bio je dovoljan da se upišu tri boda kojima se tim sa Korzike po bodovima izjednačio sa Remsom koji je u bezbednoj zoni.

Drugi davljenik Tuluz pružio je izvanrednu partiju protiv Bordoa čiju je mrežu napunio do samog vrha. Bilo je čak 4:0 za domaćina uz dva gola Ben Jadera i po jedan Bretvejta i Treha u samom finišu za nastavak borbe za očuvanje prvoligaškog života za Ljubičaste.

Spajić nije bio u timu, Pešić je trijumf odgledao sa klupe, dok je Pavle Ninkov ušao na teren početkom drugog poluvremena, pa je zaradio premiju. Bordo je ponovo bio očajan, tim Vilija Sanjola zabeležio je novi ubedljivi poraz pa je ova sezona daleko od uspešne za Žirondince.

Bastija je poražena kod kuće od Lila (1:2) koji je trijumfom zadržao šanse da se do kraja sezone izbori za plasman u Ligu Evrope, a važan trijumf zabeležila je i Nica koja je golovima u nsatavku savladala Moneplje sa 0:2.

Jedno od većih iznenađenja je pobeda Gengana koji je golovima Brijana i Privea već posle uvodnih 25 minuta zabeležio značajan trijumf nad Sent Etjenom (2:0).