""
""

Šou Veslija Snajdera! Golman se obrukao glumeći Nojera, Galata slavila u kiši golova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.04.15. | 17:10

Dva gola i fenomenalni potezi holandskog veziste, istanbulski velikan opet preuzeo čelo tabele

Fenomenalan meč na Turk Telekom Areni i fudbalski čas Veslija Snajdera za ubedljiv trijumf Galatasaraja nad Karabukom i povratak na lidersku poziciju - 4:2!

Pod pritiskom Fenerove sinoćnje pobede nad Rizeom, Galatasaraj je danas morao da pobedi davljenika Karabuk koji polako može da pakuje kofere za slidbu u niži rang. Ali, kako to u Turskoj obično biva, bodovi se ne osvajaju lako... Autsajder je pružio žestok otpor, u jednom trenutku čak pripretio da napravi iznenađenje kada je ekspresno smanjio prednost Galate sa 3:0 na 3:2, ali Vesli Snajder je napravio razliku. Dva gola i fenomenalni potezi holandskog veziste su trasirali Galati put ka trijumfu.

Počelo je neverovatnim golom Ozetkina za vođstvo Galatasaraja. Golman gostiju Demirkan je glumio Nojera i obrukao se. Izbio je loptu glavom ali pravo na nogu Ozetkinu koji ne greši i pogađa prazan gol.

A, onda je na scenu stupio Snajder. Prvo mu je Demirkan sjajnom imntervencijom odbranio prvi pokušaj.

Ali, u 48. minutu nije imao šanse. Bomba Snajdera iz slobodnjaka za duplu prednost istanbulskog velikana.

Potom je Bulut pogodio za 3:0, a onda je Snajder fantastičnim potezom u stilu Zinedina Zidana zaludeo trojicu protivničkih fudbalera.

Gosti su uspeli da se vrate u igru zahvaljujući autoglu Hakane Balte i golčini Furkana Ozkala i za samo 15 minuta su zaledili domaću publiku koja se ranije nagledala sličnih kikseva svog tima.

Ipak, da ne dođe do iznenađenja, opet se pobrinuo sjajni Sanjder koji je u nadoknadi vremena drugim golom na meču rešio sve dileme oko pobednika i overio trijumf popularnih Lavova.