"Rondon matira De Heu"

Tako se ostaje bez Lige šampiona: Tipičan Van Galov Junajted - najgori kad treba da bude najbolji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.03.16. | 18:52

Salomon Rondo pogodio za neočekivan minimalac Vest Broma

Rondon matira De HeuŠansa kakva se ove sezone nije mnogo puta ukazivala Mančester junajtedu otišla je u nepovrat. Umesto da ta prilika probudi najbolje u gostujućem timu, videli smo tipičan Junajted Luja van Gala - najgori baš kad bi morao. Gostovanje kod Vest Bromvič Albiona došlo je u naizgled najboljem mogućem trenutku po Crvene đavole, posle serije od četiri pobede, ali sve dobro što su uradili u prethodnom periodu igrači iz Mančestera na Hotorsnu su prosuli u vodi, pa je i večeras sasvim prosečno izdanje tima Tonija Pjulisa bilo dovoljno za minimalac domaćeg tima - 1:0.

Salomon Rondon je bio strelac tog jedinog gola u 66. minutu, ali se odlučujući trenutak zbio mnogo ranije. Već u 26. minutu kada je uobičajeno mirni Huan Mata doživeo pomračenje uma i potpuno bespotrebno raspalio po cevanici Darena Flečera. Sudija Majkl Din nije imao izbor, morao je da mu pokaže drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Bez najkreativnijeg igrača Junajteda na terenu ionako ne baš previše atraktivna utakmica - samo jedan šut u okvir gola na obe strane u prvih 45 minuta - postane još dosadnija, a takav razvoj situacije po pravilu savršeno odgovara timu kome je prioritetan cilj sačuvati svoj gol. Džaba gostima što su u pojedinim trenucima kampovali na protivničkog polovini terena, VBA je znao šta želi i kako stići do ostvarenja ideje.

O ovome se priča u Premijer ligi: Simuliranje, penal u 94. i sudija koji je pomogao Liverpulu (VIDEO)

U 66. minutu rezantan centaršut Sebastijena Pokonjolija, Dejli Blind i Markos Roho su ostavili previše prostora Rondonu, pa je napadač iz Venecuele imao sasvim dovoljno vremena da mirno primi loptu i zakuca je iza leđa nemoćnog Davida De Hee za svoj četvrti gol u poslednjih šest prvenstvenih utakmica.

Mančester junajted je mogao do deobe četvrtog mesta sa gradskim rivalom Sitijem, mogao je da Totenhemu priđe na samo pet bodova zaostatka. Ostao je na jednoj pobedi iz poslednjih osam gostovanja i na šestom mestu u Premijer ligi.