Veče remija u Portugalu: Davljenik odoleo Osvajačima iz Gimaraeša (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.02.16. | 23:38

Nejtan Žunior i Tondela neporaženi u okršaju sa Vitorijom (1:1)

Heroj Tondele: Nejtan Žunior

Tondela je napravila veliko iznenađenje pošto je otkinula bod favorizovanoj Vitoriji Gimaraeš - 1:1 (1:1).

Iako je gost poveo preko Lise već u trećem minutu, Brazilac Nejtan Žunior, koji je karijeru gradio i na istoku Evrope u Rusiji i Gruziji, uspeo je da poravna rezultat u 24. minutu. Istina u mnogome mu je kod gola pomogao i čuvar mreže gostiju Žoao Migel koji je očajno reagovao.

Popularni Osvajači iz Gimaraeša u nastavku susreta nisu uspeli da slome otpor večeras odličnog fenjeraša, koji ne bi ovoliko zaostajao za najbližim rivalima da je ovako igrao u većem delu ove sezone.

Istovetan ishod viđen je i u uvodnom meču današnjeg programa u Setubalu gde je Maritimo odneo bod (1:1) pogotkom sa bele tačke u 72. minutu. Kreator sjajnog uspeha za goste bio je Franserđo koji je bio precizan sa kreča.