"Vojvodina"
"Vojvodina"

Vojvodina probala Baha i novog Žigića

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.01.13. | 18:56

Novosađani nisu uspeli da materijalizuju terensku inicijativu u prvom kontrolnom meču protiv Indeksa 0:0

VojvodinaFudbaleri Vojvodine su u prvoj kontrolnoj utakmici protiv Indeksa odigrali bez golova, a trener Nebojša Vignjević odmah je isprobao dvojicu mogućih pojačanja Davda Baha i Uroša Đerića. Bah je stigao iz Augsburga, dok je gorostasni Uroš Đenić, koji stasom potseća na Nikolu Žigića, proveo izvesno vreme u francuskom niželigašu Amijana. Prema rečima Vignjevića, radi se o zanimljivim igračima koji će i u narednom periodu ostati sa ekipom kako bi stručni štab stekao jasniju sliku o njihovim mogućnostima.

Inače, u prvom poluvremenu viđena je po jedna izgledna šansa na obe strane. Prvi je zapretio Indeks preko Nedića, koji je dobio loptu u prazan prostor, pretrčao Petriča i Jokića, potom dobro šutirao, ali je golman Žakula sjajnom intervencijom izbio loptu u korner. Potom je Vojvodina mogla do vođstva, kada je sa desne strane centrirao Bah, a dvometraš Đenić udarcem glavom pogodio prečku. Drugih 45 minuta bili su mnogo sadržajniji, ali i pored nekoliko dobrih prilika Šušnjara (pogođena stativa) Lale nisu uspele da materijalizuju terensku inicijativu.

(FOTO: fkvojvodina.rs)