""

Volga Lokomotivi ni do kolena, Moskovljani kontrom jure ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 07.04.14. | 19:15

Lider siguran kod kuće u poslednjem meču 24. kola – 3:0

Ne da Lokomotiva prvo mesto. Jednodnevno odsustvo za liderske pozicije Železničari su nadoknadili u poslednjem meču 24. runde ruske Premijer lige i šest kola pre kraja šampionata i dalje imaju najveće šanse da se domognu krune posle 13 godina čekanja.

Tim beloruskog stručnjaka Leonida Kučuka do pobede nad Volgom (3:0) je stigao tako što je vešto iskoristio činjenicu da su gosti već sredinom prvog poluvremena ostali sa igračem manje (isključen Poljak Polčak u 24. minutu), a prvu konkretnu priliku da terensku inicijativu pretoči u vođstvo iskoristio je Aleksandar Samedov, pogotkom iz jedanaesterca u 32. minutu.

Lokomotiva je sve vreme bila dominantan tim, ali je golove postizala iz kontranapada, preko Brazilca Majkona i Senegalca Endojea, koji je postigao 12. gol u prvenstvu i na listi strelaca zaostaje samo dva koraka za vodećim Dumbijom iz CSKA.