"Igrači Zenita"

Žal za Ligom šampiona nije bila kontraproduktivna: Zenit istresao frustraciju na Rubinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.03.16. | 19:21

Tim iz Sankt Peterburga slavio s 4:2

Igrači ZenitaIspao je Zenit iz Lige šampiona posle dvomeča sa Benfikom, kaska za vodećim timovima u Ligi, pa je bogati sastav sa Petrovski stadiona odigrao meč protiv Rubina iz Kazanja spuštenog garda i slavio s 4:2. Dva gola je dao Dani, po jedan Artjom Dzjuba i Hulk, a za goste se upisao i Marko Dević.

Igrao je Zenit od starta na gol više, a mreža se zatresla već u 5. minutu kada je Dani pogodio. Igrali su igrači Zenita presing po celom terenu, driblali, šutirali iz svih pozicija. Artjom Dzjuba je pogodio u 42, Hulk u 48. i pitanje pobednika se nije postavljalo.

Marko Dević je ušao u igru u 52. minutu, a 12 minuta posle postigao jako lep pogodak kada je sa oko 20 metara lepo plasirao loptu pod prečku.

Do kraja su se u strelce upisali Dani i Portnjagin, dovoljno da se svi na Petrovski stadionu nagledaju lepih poteza i pogodaka. Posle ovog meča Zenit je na 5. poziciji na tabeli sa 34 osvojena boda, dok je Rubin 9. sa 23 boda.