"Rondon"
"Rondon"

Zenit sa igračem više pobedio AEL i došao na korak od Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 06.08.14. | 20:35

Kiprani od 26. minuta igrali sa desetoricom fudbalera zbog crvenog kartona Danijelzinja

RondonFudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona pošto su večeras na domaćem terenu, u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija, savladali kiparskog predstavnika AEL iz Limasola sa 3:0.

Skupoceni ruski tim do cilja je došao mnogo teže nego što pokazuje rezultat. Nakon bruke i poraza u prvom meču (1:0) trener favorita, Portugalac Andre Viljas Boas, dugo se "vrpoljio" na klupi dok revanš kod kuće nije krenuo željenim tokom.

Kiprani su odoleli u prvom poluvremenu, iako su već od 26. minuta igrali oslabljeni nakon što je Brazilac Danijelzinjo zaradio dva žuta kartona.

Uspeh Zenita najavio je Rondon 10 minuta posle odmora, čak ni sa 2:0 Rusi nisu bili sigurni kada je u finišu mrežu zatresao Dani, ali je sve dileme otklonio Keržakov golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zenit (Rusija) - AEL Limasol (Kipar) 3:0 (0:0), prvi meč 0:1, dalje ide Zenit.

Odigrano juče:

BATE Borisov (Belorusija) - Debrecin (Mađarska) 3:1 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide BATE Borisov.
Panatinaikos (Grčka) - Standard Lijež (Belgija) 1:2 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Standard Lijež.
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Maribor (Slovenija) 2:2 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide Maribor.
Lil (Francuska) - Grashopers (Švajcarska) 1:1 (1:1), prvi meč 2:0, dalje ide Lil.