"Rondon"

Zenit tri od tri: Rondon sprečio iznenađenje u Ekaterinburgu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 13.08.14. | 17:34

Ural nije mogao da izdrži do kraja i izvuče bod

RondonZenit je ostvario i treću pobedu u ruskoj Premijer ligi. Klub iz Sankt Petersburga, posle ubedljivih trijumfa nad Arsenalom (4:0) i Torpedom iz Moksve (8:1), prilično se namučio u 3. kolu na gostovanju Uralu – 2:1.

Izabranici Andre Viljas-Boasa dobro su otvorili meč, poveli preko Danija već u 5. minutu, ali je Asevedo u 36. minutu najavio da se klub iz Ekaterinburga neće tako lako predati. U nastavku meča gosti su pritiskali, domaćin se branio, međutim, nije uspeo da se odbrani od kraja. Rondon je u 74. minutu, posle asistencije Hulka, uspeo da donese sva tri boda i učvrsti prvo mesto.

Dinamo iz Moskve je brzo preboleo poraz u gradskom derbiju od Spartaka. Samba i Kuranji su se pobrinuli za slavlje na gostovanju protiv Ufe - 2:0.