©Starsport
©Starsport

Gol sezone raspršio kragujevačku magiju: Udovičić majstorijom ukrao slavu sledećem kapitalcu Lučanaca

Vreme čitanja: 3min | sre. 03.04.24. | 18:25

Radnički praznih šaka u gostima Mladosti (0:2)

Prolećna magija Radničkog iz Kragujevca raspršila se u Lučanima gde je Mladost golovima Marka Veličkovića i Žarka Udovičića nanela drugi poraz (0:2) izabranicima Feđe Dudića u 2024. godini.

Tim koji je sa pravom poneo epitet najprijatnijeg iznenađenja drugog dela sezone, do današnjeg gostovanja ispustio je bodove samo u Ljutice Bogdana, ali su način da spotaknu ekipu sa Čika Dače posle šampiona Srbije pronašli i igrači Mladosti koji su sa dva atraktivna gola nastavili niz odličnih rezultata na domaćem terenu.

Posebno atraktivan bio je potez Žarka Udovičića koji je u 50. minutu najatraktivnijim golom u dosadašnjem delu sezone udvostručio prednost i najavio novi uspeh Mladosti na domaćem terenu. Iskusni napadač uspeo je da stvori sebi prostor pored Milana Mitrovića i lob udarcem sa ivice kaznenog prostora matira Stojana Lekovića.

Iskusni napadač praktično je overio kartu u jednom smeru gostiju, koji su poput Čukaričkog i Voždovca praznih šaka otišli iz Lučana, dok je Partizan ostao jedini neporaženi prolećni gost na terenu Mladosti.

Majstorija kakva dugo nijeviđena na domaćem terenu ujedno je u senci ostavila i vesnika pobede domaćina, mladog Marka Veličkovića koji je potvrdio da se sa pravom očekuje da nastavi niz kapitalnih prodaja mladih igrača iz Lučana. Perspektivni ofanzivac je u 12. minutu iskoristio odloženu loptu Ćirkovića posle dugog pasa Pejovića i načeo Radnički. Već tada je bilo jasno da će fokus domaćina u nastavku biti na defanzivi, kao i da će Radničkli imati težak zadatak da slomi čvrstu odbranu rivala.

Tažili su Dudućevi izabranici bezuspešno put do Stamenkovićeve mreže, pretili su preko Bevisa i Ortiza, a upravo spušten gard koštao ih je drugog gola. Novi pogodak Mladosti predstavljao je signal gostima da krenu u potpunu ofanzivu, međutim izostao je čak i počasni gol Kragujevčana koji su najbliži mreži Lučanaca bili u poslednjim minutima kada je Đurić zatresao prečku.

Drugim porazom, Radnički je ostao na 44 boda koliko imaju i Čukarički i Vojvodina dok je Mladost pomenutom triju prišla na minus četiri.

MLADOST - RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)