Ključa borba za opstanak u Seriji A: Badelj u 89. minutu aktivirao "eksploziv" na Ferarisu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.22. | 20:16

Veliko slavlje Grifona, koji su oživeli nadu za opstanak u Seriji A, ali i finiš sezone učinili izuzetno dramatičnim - 1:0

Finiš sezone u Seriji A obeležiće borba za titulu Intera i Milana, bitka za mesto u Ligi Evrope i Ligi konferencije, ali će najuzbudljivije biti u borbi za opstanak. Nju je do stepena ključanja večeras odvela Đenova, koja je golom Milana Badelja u 89. minutu slomila Kaljari i prišla direktnom konkurentu u borbi za opstanak na samo tri boda - 1:0 (0:0).

Slavlju ekipe Aleksandera Blesina obradovala se i Salernitana, koja tkođe ima tri boda manje od Kaljarija, ali i utakmicu manje, pa je jasno kakva nas drama očekuje u borbi za opstanak u poslednja četiri kola. Zanimljivo, Badelju je ovo bio prvi pogodak u sezoni za Đenovu, ali u koliko važnom trenutku za čitav klub. Odgovorni hrvatski vezista se dobro pozicionirao u kaznenom prostoru protivnika u tom odlučujućem 89. minutu, a onda se odlično namestio posle kraktog dodavanja Kelvina Jeboe i pogodio bliži ugao nemoćnog Alesija Kranja.

U tom trenutku kao da je neko aktivirao eksplozivnu napravu na Luiđi Ferarisu, pošto je usledio nezapamćen izliv emocija ozbiljno napaćene publike popularnih Grifona.

Sve do toga gotovo da nije bilo vredno pomena na ovom izuzetno teškom meču za gledanje. Gosti će najviše žaliti zbog stative Žoaa Pedra u 48. minutu, mada je u dobro situaciji u 64. minutu Razvan Marin gađao u spoljni deo mreže. Sa druge strane, Đenova je imala prilično jalovu terensku nadmoć, ali je čekala i dočekala trenutak iz kojeg je došla do tri velika boda.

Grifonima najvei problem pravi činjenica što se među četiri poslednja protivnika u sezoni nalaze Napoli i Juventus, dok će Kaljari igrati protiv Verone, Salernitane, Intera i Venecije.