Mildzbro je ovakvog špica čekao 33 godine, žestoka bitka za drugu ulaznicu u Premijer ligu

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.03.23. | 17:59

Šefild Junajted u velikom padu

Barnli je odavno kaparisao jedno od dva mesta koja iz Čempionšipa vode direktno u Premijer ligu ali bi za drugo mesto mogli da gledamo žestoku borbu do kraja sezone.

Midlzbro je danas deklasirao Reding 5:0 i prišao drugoplasiranom Šefild Junajtedu na samo četiri boda zaostatka. Podsstimo, popularni Boro je za Oštricama pre samo dve nedelje zaostajao čak 13 bodova. Tu je i Blekburn koji je u strašnoj formi i danas je u direktnom duelu savladao upravo Šefild Junajted 1:0 i prišao mu na šest bodova razlike.

Da je Šefild u padu forme videlo se i danas na Ivud Parku gde je doživeo treći poraz u poslednja četiri kola. Momenat odluke je viđen već posle pet minuta igre kada je Hari Pikering krunisao golom lepu kontru domaćih fudbalera. Roversi su kontrolisali rezultat do kraja, imali i prečku za 2:0 i na kraju zasluženo slavili. Za dve nedelje se ova dva rivala sastaju opet u četvrtfinalu FA kupa.

Pobeda Blekburna je došla kao poručena za Midlzbro da na Riversajdu zgromi Reding i zakuva trku za drugo mesto. Ako Boro izbori povratak u Premijer ligu, nema sumnje ko će biti junak tog podviga. Arsenalovo dete Čuba Akpom igra sezonu karijere nakon godina mučenja. Danas je postao prvi igrač Mildzbroa posle čak 33 godine koji je u jednoj sezoni premašio granicu od 20 ligaških golova. Iako su u međuvremenu dres kluba nosila velika imena poput Fabricija Ravanelija, Alena Bokšića, Marka Viduke ili Džimija Flojda Haselbajnka, niko od njih nije uspeo da probije granicu do 20 golova. Doduše, njima je taj zadatak bio znatno teži jer je Boro tada igrao u Premijer ligi. Ali ni u drugoligaškim sezonama poslednjih godina se nije pojavio napadač sa 20+ golova u sezoni.

Akpom je načeo Rojalse u 24. minutu da bi Remzi duplirao prednost u nadoknadi vremena i praktično prelomio utakmicu. U drugom delu igre je Akpom postigao još jedan gol i sada je ubedljivo prvi strelac lige sa 21 golom. I Remzi je meč završio sa dva gola, a tačku je stavio Fors iz penala u 76. minutu.

Iznenađujući rezultat je pripredio lider Barnli koji se očigledno opustio u poslednje vreme kada je stvorio nedostižnu prednost. Ekipa Vensana Kompanija je odigrala samo 0:0 na gostovanjeu Blekpulu koji i dalje ima neke tanke nade za opstanak.