Životna forma Nemanje Milića: BATE je postao nezaustavljiv (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.20. | 19:41

Tim iz Borisova siguran protiv Slucka – 3:0

Početak nije bio obećavajući, ali je BATE uhvatio formu i počeo da pokazuje spremnost dda šampionski pehar prvaka Belorusije vrati u Borisov. Nekadašnji rival Crvene zvezde i Partizana stigao je do pete pobedde u poslednjih šest mečeva, pošto je bez mnogo muke savladao Sluck – 3:0.

Dobri rezultati BATE Borisova poklopili su se sa odličnim izdanjima nekadašnjeg napadača Crvene zvezde Nemanje Milića. Momak iz Sombora je pre seddam dana bio dvostruki strelac, a danas je pogotkom u četvrtom minutu nagovesatio siguran trijumf lidera beloruskog prvenstva.

Milić je bio priseban u četvtom minutu i to posle asistencije Bojana Nastića. Nekadašnji levi bek Vojvodine je odlično prošao i centrirao, dvojica igrača BATE-a su promašila loptu, ali je na prvom mestu bio Milić i na drugoj stativi lako izvršio egzekuciju.

Bio je to uvod u dobru igru i ubedljivu pobeddu tima izt Borisova. Malobrojna publika na stadionu BATE-a imala je šta da vidi.  Kapiten Igor Staševič je u 24. minutu pogodio iz slobodnog udarca.

Odličan dan za Srbe u BATE-u upotpunio je Aleksandar Filipović, asistencijom Nekajčiku za treći pogodak.

Još jedan Srbin je imao zapažen učinak. Šahtjor Soligarsk je bio siguran na svom bunjištu protiv Slavije Mozir (2:0). Asistenciju je upisao nekaddašnji bek Crvene zvezde i Vojvodine Aleksandar Antić.

BELORUSIJA 1 – 9. KOLO

Torpedo Žodino - Gorodeja 3:1 (1:0)