FMP nadigrao Split: Pavićević briljirao pod košem, Beson sa distance

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.10.23. | 20:26

Mladi centar odigrao najbolju partiju u Jadranskoj ligi

Dobro izdanje protiv Crvene zvezde moralo je da dođe na naplatu, a to je FMP učinio protiv Splita.

Ekipa Nenada Stefanovića zablistala je protiv Splita i ostvarila važnu pobedu na svom terenu protiv Splita – 84:66 (25:21, 19:10, 19:23, 21:12).

Panteri su vodili praktično sve vreme, osim u nekoliko kratkih sekvenci i od početka do kraja maksimalno su kontrolisali dešavanja na parketu. Domaćin je igrao raznovrsno od samog početka, na šta gosti nisu imali gotovo nikakav odgovor. Tako je pod koševima dominirao Marko Pavićević, a u šutu sa distance Igo Beson.

Mladi centar odigrao je svoju najbolju utakmicu u Jadranskoj ligi i za nešto manje od 23 minuta uradio je sve što je trebalo – ubacio 20 poena (8/10 iz igre, 1/2 za tri), uhvatio tri lopte i oduzeo jedan posed protivniku, te iznudio pet faulova za indeks 22. Ono što treneri najčešće gledaju je kolona “+/-“ u kojoj je Pavićević bio ispred ostalih sa +19.

Beson sve više potvrđuje da je veliko pojačanje FMP, pa je i on upisao najefikasniju partiju svoje zasad kratke avanture u regionalnoj košarci sa 24 poena za manje od 23 minuta i četiri trojke iz sedam pokušaja! Takođe je iznudio šest faulova, a uz tri skoka, po jednu asistenciju i ukradenu loptu skupio je indeks 26.

FMP je utakmicu prelomio u drugoj četvrtini kada su gosti ostali zakucani na samo 10 poena. Domaćin je tako stekao prednost i od 15 poena, što je bila dobra podloga za nastavak susreta. Pokušao je Split da se vrati u trećoj deonici i pogotovo u poslednjoj deonici, ali je FMP oba puta dobro reagovao. Gosti su prilazili na sedam razlike nekoliko puta, dalje od toga nisu mogli. Upravo je Pavićević sprečio poslednji naleti Splićana, prvo ubačenim slobodnim bacanjem, onda i trojkom na tri minuta do kraja, čime se FMP opet odleipio na +11. Ta je trojka definitivno slomila duh protivnika, pa je Beson sa osam uzastopnih poena, od toga dve trojke, stavio tačku na pobedu.

Kod gostiju najbolji su bili Kameron Šelton sa 17 i Krešimir Ljubičić sa 16 poena. Toni Perković je imao 14 poena uz šest skokova i tri asistencije.