""
""

Bamberg silan na Bosforu, Galatasaraj i dalje na dnu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 30.12.16. | 19:48

Nemački Bamberg pokorio je Istanbul. Ekipa Andree Trinkijerija savladala je domaći Galatasaraj sa 90:75 u meču 15. kola Evrolige i sačuvao realne šanse u borbi za plasman u plej-of.

Ovo je nemačkom šampionu bio šesti trijumf, a Galatasaraj je upisao 11. poraz i ostao ne deobi poslednjeg mesta na tabeli sa milanskim Armanijem.

Janis Strelnijeks je sa 18 poena predvodio goste, Fabijen Kozer dodao je 15, a Danijel Tajs 14 poena. Tibor Plajs i Aleks Tajus postigli su po 15 za Galatasaraj, a Vladimir Micov ubacio je 11.

Bamberg je utakmicu definitivno prelomio u trećoj četvrtini u kojoj je došao do 22 poena prednosti (74:52). Posle toga više nikakve dileme nije bilo, a na terenu je postojao samo jedan tim.

Inače, evroligaški debi za turski klub upisao je Bruno Fitipaldo koji je nedavno došao iz italijanske Orlandine.

Galatasaraj je samo donekle uspeo da ublaži poraz u završnim minutima utakmice, ali je još jednom potvrdio da sa ovim sastavom i formom trenutno nema šta da traži u takmičenju kao što je Evroliga.