""
""

EVROLIGA: Kraljevski marš Kaunasom, Savović dominantan u Zjelonoj Gori!

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.10.13. | 22:50

Real lagano pobedio u Kaunasu (83:63). Bivši igrač Crvene zvezde postifao 15 poena za 20 minuta u pobedi Bajerna u Poljskoj (94:73)

Real je opravdao ulogu favorita, ali je previše lako došao do trijumfa u Kaunasu nad domaćim Žalgirisom i najavio visoke domete u ovogodišnjoj Evroligi – 63:83 (13:16, 11:19, 20:29, 19:19).

Domaćin je odbranu na visokom nivou držao samo tokom prve deonice, ali je ona kasnije popustila pod udarom Nikole Mirotića, Serhija Ljuja i Rudija Fernandeza.

Madriđani su se razigrali u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 19:11, pa su na veliki odmor otišli sa dvocifrenom prednošću (35:24).

Žalgiris je potpuno potučen u trećem periodu, nakon kojeg više nije imao šanse za povratak (64:44), pa su u završnoj deonici Madriđani rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Mirotić, koji je u koš Žalgirisa ubacio 18 pona i zabeležio pet skokova, a dvocifreni su bili i Ljulj (17 poena), Fernandez (11) i Burusis (10).

Sa druge strane, dvocifeni učinak su imali samo Jankunas (15) i Jasikevičius (13).

Kada se ogledaju pojedini timovi iz ostalih grupa vidi se koliko Crvena zvezda nije imala sreće u žrebu. Upravo njen biviši igrač Boris Savović bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu minhenskog Bajerna u Zjelonoj Gori – 73:94 (16:23, 12:15, 23:18, 22:28). Savović je za nešto manje od 20 minuta provedenih u igri postigao 15 poena i imao četiri uhvaćene lopte

Ekipa bivšeg trenera Zvezde Svetislava Pešića vodila je gotovo tokom celog meča i rutinski došla do premijernog trijumfa u elitnom košarkaškom takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nihad Đedović sa 17 postignutih poena.