Eze i Mihajlović ugurali Vojvodinu u plej-of! Zakoni Voždovca ne prolaze u Zemunu

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.03.18. | 16:05

Bačka slavila protiv Mačve - 2:1

Vojvodina je možda uhvatila i poslednji voz za plej-of. Međutum, ekipa Ilije Stolice uradila je to na lep način, pošto je u direktnom duelu savladala Mladost u Lučanima - 3:0. Vesnici uspeha Novosđana bili je nekadašnji omladinac i prvotimac Crvene zvezde Stefan Mihajlović i Patrik Eze. Oni su bili ključni igrači u Vojvodininom pohodu kroz Dragačevo.

Dovoljno da Vojvodina stigne do šest bodova prednosti u odnosu na današnjeg rivala.  Gosti su više nego zasluženo stigli do druge prvenstvene pobede ovog proleća.

Pre pogotka u 37.minutu Vojvodina je imala dve izgledne prilike. Jednu je promašio upravo robusni napadač koji je,ipak, doneo zasluženo vođstvo gostima. Odlično je reagovao na centaršut Kalezića i u padu sproveo loptu u mrežu.

Jedan od junaka drugog gola Vojvodine je ponovo bio Mihajlović. Ovoga puta asistirao je odlično u prostor Ezeu koji je izvršio laganu egzekuciju. Već tada je postalo jasno da ekipa Nenada Milovanovića neće uspeti da uradi nešto više.  Još jednim pogtkom Eze je stavio tačku na ubedljiv trijumf

Zemun više nije ugrožen. Ekipa iz Gornje Varoši preživljava pravu rensenasu ovog proleća. Izgleda da ih je remi na stadionu Partizana pogurao ka višim ciljevima. Njihov junak u Subotici je bio Nikola Petković, dok je danas mrežu gradskog rivala Voždovca otvorio Đenić. Na kraju bilo je možda i iznenađujućih 3:0 za Zemun.

Vrlo zanimljiv duel viđen  je u Bačkoj. Na kraju domaćin je slavio u direktnom okršaju sa opstanak protiv Mačve - 2:1. Sve vredno pomena desilo se u finišu meča. Do pobedonosnog gola domaćin je stigao u 84.minutu.