"Navijači Lidsa imali su se rašta radovati"

Konačno nije remi – Kris Vud možda ne ume mnogo sa loptom, ali ima top u desnici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.08.15. | 15:18

Napadač Lidsa evrogolom u 88. minutu doneo Lidsu pobedu na gostovanju kod Derbija

Navijači Lidsa imali su se rašta radovatiZvižduci na kraju prvog poluvremena u kojem Derbi nije igrao fudbal. Euforija u drugom u kome su Ovnovi zaigrali kako umeju u podsetili na tim koji je prošle sezone forsirao najlepši fudbal u Čempionšipu. I hladan tuš u 88. minutu kada je Kris Vud odapeo strelu sa 18 metara i ostavio nekada reprezentativnog golmana Skota Karlsona da u čudu gleda kako lopta o stativu ulazi u mrežu Derbija za 2:1 za goste.

Sve do tog trenutka internet je bio pun ostrašćenih komentara o tome da Vud ima dve leve noge, da je "drvo od igrača". I sve se promenilo u tom 88. minutu. Previše statični bili su defanzivci domaćih, korpulentni Vud je topa opatio i zategao. Pa kud puklo da puklo. Na kraju smo dobili maestralan udarac i gol za prvu pobedu Lidsa u Novoj Sezoni.

Prve četiri utakmice Paunovi su, baš kao i Derbi, igrali nerešeno. Umalo da i danas bude takom, pošto je početkom drugog poluvremena Kris Martin svojim 50. golom za Derbi anulirao raniji pogodak Toma Adejimija. I kad su se svi već pomirili sa prijateljskom podelom plena Vud je “ukrao šou“.