""
""

Ljudi u crnom opet rasturili Real Madrid! Kraljevići posle dve i po godine nisu prvi na tabeli

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 21:42

Novi poraz Madriđana u Bilbau, presudili im Bertans i dvojica njihovih bivših igrača

Posle dve i po godine i 78 uzastopnih prvenstvenih rundi, Real Madrid je pao sa liderske poziciji španske ACB lige. Košarkaši Kraljevskog kluba su večeras doživeli poraz u Bilbau i prepustili Unikahi prvo mesto na tabeli.

Košarkaši kluba iz Baskije su očitali lekciju zvezdama Kraljevskog kluba i samo opuštanje domaćih igrača u finišu je koštalo Bilbao ubedljivijeg trijumfa. Jer konačnih 89:79 ne mogu na najbolji način da opišu superironost Bilbaovih košarkaša u večerašnjem duelu. Real je samo jednom imao prednost na meču. Bilo je to posle prvog napada kada su poveli 2:0 i od tada je jurio prednost Bilbaa.

Baski su dominirali većim delom meča. Već posle prve četvrtine je bilo 26:18, a na poluvreme se otišlo sa ubedljivih 53:32 za Bilbao.

Domaći tim je rutinski održavao prednost u trećoj četvrtini, a onda se u poslednjem kvartalu malo opustio, pa je Real spustio rezultatski deficit na pristojnih 10 poena razlike.

Ono što je zanimljivo je da su najzapaženiji u taboru Bilbaa bili bivši Realovi košarkašai Aksel Ervel i Aleks Mumbru. Belgijanac je postigao 18 poena, a španski veteran 11 koševa. Odličan je bio i Dairis Bertans koji je meč završio 16 poena, dok je naš Danilo Anđušić ubacio 10 poena. U zvezdanom sastavu Reala - totalno rasulo. Noćioni je imao 18, Ljulj 16 poena, ali igra Madriđana je delovala kao raštimovan orkestar.

Baskijski “Ljudi u crnom” su tako ostali kost u grlu slavnih Madriđana, pošto je Real na sedam poslednjih gostovanja u Bilbau doživeo čak pet poraza. Inače, Kraljevićima je ovo druga uzastopna utakmica u ligi koji su izgubili, a ako se na to doda i nedavni šokanatan poraz od Uniksa u Madridu, moglo bi da se kaže da je jedan od najjačih sastava u Evropi upao u krizu.

(FOTO: MN Press)

Aleks MumbruDairis BertansDanilo AnđušićEvroligaEvropaKK Real MadridSerhio Ljulj