""

Milošević i AEK slomili PAO

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.05.17. | 18:30

Manje trofejni atinski klub izjednačio na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa

AEK je uzvratio udarac! Žuto-crni su kao domaćini u hali OAKA savladali Panatinaikos sa 71:70 i izjednačili na 1:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa grčkog šampionata.

Može se reći da je ovaj rezultat veliko iznenađenje, pošto je AEK izgubio prethodnih 13 međusobnim okršaja sa Panatinaikosom.

Sjajnu partiju pružio je reprezentivac Bosne i Hercegovine, Milan Milošević koji je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi.

Dušan Šakota i Dimitris Mavroeidis ubacili su sa po 12 poena, dok su Nikos Papas i Džejms Gist postigli po 11 poena za Panatinaikos.

AEK je u poslednja tri minuta ušao sa prednošću od šest poena (70:64) i delovalo je da domaćin u potpunosti kontrolišu dešavanja na terenu.

Međutim, Papas je u završnici sa linije penala približio Panatinaikos na minus jedan (71:70). U poslednjem minutu Zeleni su imali čak tri prilike za pobedu, ali su redom promašivali Papas i dva puta Kejsi Rivers

(FOTO: MN Press)