""
""

Savanović skinuo skalp Kraljevićima, haos u Bambergu!

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.02.13. | 22:47

Sjajan meč viđen je u Istanbulu, gde je domaći Efes naneo prvi poraz Real Madridu posle veoma uzbudljive završnice. Žalgiris i Brose priredili su jednu od najuzbudljivijih završnica u poslednje vreme, a posle produžetka i tri bacanja Marka Popovića Litvanci stigli do trijumfa

Kakav meč u Istanbulu! Ovo je ono što svaki ljubitelj košarke voli da gleda, duel koji će se pamtiti, pun preokreta, lepih poteza, jake „evropske“ odbrane... Pravi derbi, u kojem su protagonisti bili Anadolu Efes i Real Madrid, a Duško Savanović i društvo uspeli su da skinu skalp nepobedivim Kraljevićima – 74:72!

Domaćin je tokom većeg dela utakmice bio bolji tim na terenu, međutim, Real je sve vreme u stopu pratio raspoložene protivnike, i iz prikrajka čekao svoju šansu, da bi treću četvrtinu završio u svoju korist i najavio uzbudljivu poslednju deonicu i pravi spektakl u Abdi Ipekči areni! Pokušavali su igrači Pabla Lasa da prelome meč polovinom četvrte četvrtine, međutim, sjajni Džamon Gordon nije dozvolio preokret, a jedan od najzaslužnijih za pobedu Efesa bio je i srpski reprezentativac Duško Savanović, koji je u poslednjem minutu postigao ključne poene za vođstvo svog tima, i, na kraju, veliku pobedu nad najvećim rivalom u E grupi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Džamon Gordon sa 16 poena, 4 skoka i 5 asistencija, dok je Savanović ubacio 13, uz 8 skokova. Na drugoj strani Rudi Fernandez je postigao 14 koševa, uz 7 skokova i 6 asistencija, a Džejsi Kerol i Felipe Rejes su postigli po 11.

U poslednjem meču E grupe Žalgiris je kao gost savladao Brose Baskets sa 88:87, i to posle produžetka, a heroj Litvanaca bio je Marko Popović, koji je ubacio tri bacanja u poslednjoj sekundi utakmice!

Najbolji strelac za goste bio je Marko Popović sa 21 poenom, Krištof Lavrinovič je postigao 16, a Rimanitas Kaukenas 14. Na drugoj strani  Anton Gavel je ubacio 25, a Šarod Ford 20.

Posle kompletiranog sedmog kola u E grupi Real i Efes imaju skor 6:1, CSKA ima pet pobeda, PAO četiri, Unikaha i Žalgiris po, Alba jednu i Brose bez pobede.