""
""

Standard na tankoj liniji između pobede i poraza - na kraju remi u Sent Trujdenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 27.12.16. | 23:02

Klub iz Liježa vodio, pa gubio, na kraju 2:2

Treća utakmica i treći remi, Standard nikako da se uhvati pobednički ritam i napravi korak ka plasmanu u plej-of za šampionsku titulu. Večeras je tim Aleksandra Jankovića u Sent Trujdenu hodao na tankoj liniji između pobede i poraza, ali je na kraju ponovo remizirao i tako ostao tek na osmoj poziciji Pro lige - 2:2 (2:2).

A nije moglo bolje da krene za gostujući tim na ovom meču, pošto je defanzivac domaćih Mamadu Bagajoko već u 13. minutu zaradio isključenje. Standard je konačno poveo na počletku drugog poluvremena, ali je izjednačujući pogodak Kristijana Sebaljosa u 73. minutu sve okrenuo. Isključenjem Laifisa u 77. minutu snage na terenu su postale izjednačene, pa je domaćin već u 78. mintutu stigao do potpunog preokreta.

Ipak, potpunu ludnicu na terenu u tim trenucima upotpunio je jedanaesterac za goste u 80. minutu, koji je u gol pretvorio Isak Belfodil. Uprkos napadima sa obe strane, golova do kraja meča više nije bilo, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Standardu je ovo bio poslednji meč u godini, a već u narednoj 22. januara čeka je derbi sa Brižom u Liježu.